aktuality

pred 1 mesiacom

Lánik s Karolom vo finále štvorhry: Nebolo to očakávané

category.imageAlt

Slovenský pár Miloš Karol (21) a Tomáš Lánik (22) podľahol v sobotu vo finále štvorhry na turnaji Bratislava Open 2024 nemeckej dvojici Jakob Schnaitter (28) a Mark Wallner (24) vo dvoch setoch 4:6, 4:6. Titul síce nezískali, ale aj finálová účasť je pre nich dôležitá.

Slovenský pár sa vo finále nevedel natoľko spoľahnúť na podanie. „Dnes sme nepodávali tak dobre, ako v predošlých zápasoch. To bolo podľa mňa vo finále kľúčové. Nevedeli sme sa ani tak dostať do returnov. Jakob podával nižšie, že nám to skákalo okolo pásu a nevedeli sme sa s tým vyrovnať. To bol hlavný problém,“ popísal Tomáš Lánik dôvody finálovej prehry pre oficiálny web turnaja www.bratislavaopen.com.

Karol priznal, že nečakali ani účasť vo finále. „Nebolo to očakávané. Keby nám niekto pred turnajom povedal, že budeme vo finále debla, určite by sme to brali.  Ale tento týždeň sa nám darilo, hlavne pri podaní sme boli veľmi dominantní. Na returne to tiež vychádzalo, súperov sme brejkli, takže to fungovalo. Som rád, že sme dostali od organizátorov príležitosť hrať na tomto turnaji a dali nám voľnú kartu do hlavnej súťaže debla. Ja osobne tu hrám už po niekoľkýkrát. Dúfam, že si to ešte zopakujeme,“ uviedol Miloš Karol.

Na profiokruhu hrali Slováci spolu doteraz iba raz v auguste minulého roka na podujatí vo Viedni. Na turnaji ITF s dotáciou 15 000 USD to vtedy dotiahli do semifinále štvorhry. „Poznáme sa už dlhé roky, od detstva. Začínali sme spolu hrať tenis na kurtoch TC EMPIRE Trnava. Spolu stále často trénujeme, aj keď už nepôsobíme v tej istej akadémii.“

Obaja by boli radi, keby si spoluprácu zopakovali aj na ďalších podujatiach. „Uvidíme, ako to bude. Musíme si naplánovať turnaje, na ktorých budeme spolu,“ dodal Lánik.

pred 1 mesiacom