aktuality

pred 1 mesiacom

Kovalík prehral s Rochom, uznal kvality súpera

category.imageAlt

Slovenský tenista Jozef Kovalík (31) prehral v semifinále dvojhry na antukovom mužskom turnaji Bratislava Open 2024 s 20-ročným Portugalčanom Henriquem Rochom v dvoch setoch 3:6, 4:6.

Kovalík bol po prehratom semifinále sklamaný. „Bol to ťažký zápas. Súper hral dnes veľmi dobre, výborne podával. Mal som veľmi málo šancí, ktoré som mohol využiť. Nezvládol som zlomové momenty, ale treba uznať, že zahral výborne. Urobil som aj pár ľahších chýb. Vyplynulo to aj z toho, že na mňa vyvíjal veľký tlak,“ povedal Kovalík v prvej reakcii po zápase.

Kovalík súhlasí, že o osude rozhodol aj moment z druhého setu, keď nevyužil 3 brejkbaly za stavu 1:2 a súper mu ušiel na 1:3. To už nezvládol otočiť. „Áno, tam som mal pár brejkbalov. Bolo to vyrovnané, už som začal lepšie returnovať. Hralo sa viac výmen. Ale ono je to tak, že nie vždy to vyjde. Keď sa to otáčalo, vždy zahral dobre.“

Kovalík zmenil po úspechu v Bratislave svoj turnajový program. „Odhlásil som sa z turnaja na tráve, ktorý som mal hrať budúci týždeň. Pôjdem si zahrať iba kvalifikáciu na Wimbledon. Dám si asi dva dni voľna a potom cestujem do Londýna, kde sa budem pripravovať na trávnatom povrchu,“ dodal Kovalík, ktorý sa v novom vydaní rebríčka ATP posunie na cca 107. priečku vo dvojhre. Za semifinálovú účasť v Bratislave si pripísala nová slovenská tenisová jednotka 25 bodov.

pred 1 mesiacom