aktuality

pred 1 mesiacom

Víťazom Bratislava Open 2024 sa stal Poliak Majchrzak

category.imageAlt

Titul vo dvojhre na turnaji Bratislava Open 2024 (ATP Challenger Tour, antuka, 120 950 € + H) získal Poliak Kamil Majchrzak (28). V nedeľňajšom finále si poradil s Portugalčanom Henriquem Rochom (20) a zvíťazil 6:0, 2:6, 6:3.

Prvý set trval len 21 minút  a Majchrzak ho získal bez straty jediného gemu v pomere 6:0. Potom nastala podobná situácia v druhom sete, pričom rýchleho vedenia 4:0 sa ujal Rocha. Za tohto stavu získal Poliak prvý gem v druhom sete, ale Portugalčan si už vedenie postrážil a zvíťazil 6:2. Tretí set už ponúkol vyrovnanejšie výmeny a napokon sa tešil z celkového víťazstva Majchrzak, keď ho získal v pomere 6:3. „Z môjho dnešného výkonu som šťastný. Na začiatku zápasu  som hral neuveriteľne, predviedol som to najlepšie z môjho repertoáru. Bolo to nečakane rýchle. Ale na začiatku druhého setu ukázal súper svoju silu, zmenil svoju hru a ja som sa musel prispôsobiť. V treťom sete to bola náročná bitka od úvodu až do konca. Som však šťastný, že som napokon zvíťazil,“ povedal Poliak o priebehu zápasu.

Poliak získal svoj celkovo šiesty challengerový titul v kariére na okruhu ATP.  V tejto sezóne vybojoval svoj druhý po tom februárovom v rwandskom meste Kigali. „Tento bratislavský titul je pre mňa veľmi vzácny, pretože sa vraciam späť do profitenisu po dištanci. Teraz som vyhral po návrate najväčší turnaj. Mám veľkú šancu, že vďaka postupu v rebríčku si budem môcť zahrať kvalifikáciu na grandslamovom turnaji US Open 2024,“ dodal Poliak, ktorý si klub TK Slovan Bratislava, kde sa konal turnaj, zamiloval. „Doteraz som hral vždy len challenger, ktorý sa koná na harde v Národnom tenisovom centre (NTC). Teraz sa mi podarilo prísť do Slovana a som za to veľmi rád. Je tu perfektný výhľad z reštaurácie na kurty. Cítil som sa tu ozaj príjemne,“ dodal Majchrzak, ktorý nemohol hrať pre dopingový dištanc celú sezónu 2023.

Majchrzak sa v novom vydaní rebríčka ATP vo dvojhre posunie o 88 priečok na  207. pozíciu. Vo februári 2022 bol na svojom maxime – 75. mieste.

Víťaz turnaja z Poľska si vybojoval 100 bodov do rebríčka ATP a takisto odmenu pred zdanením vo výške 16 550 eur. Zdolaný finalista získal 50 bodov a odmenu 9705 eur.

pred 1 mesiacom