aktuality

pred 1 rokom

Verdasco postúpil, v utorok hrajú v hlavnej súťaži Molčan, Gombos, Privara, Kovalík aj Pokorný

category.imageAlt

V pondelok 12. júna pokračoval antukový mužský turnaj Bratislava Open 2023 zápasmi kvalifikácie a už aj duelmi prvého kola dvojhry. Do hry zasiahol aj bývalý siedmy hráč sveta Fernando Verdasco (39) zo Španielska, ktorý zdolal Turka Ilkela 7:5, 6:4. Po ňom nasledovalo stretnutie Lukáša Kleina s Čiľanom Tomasom Barriosom Verom, Slovák prehral 1:2 na sety. V utorok 13. júna zasiahnu do hry v 1 kole dvojhry aj zvyšní slovenskí tenisti vrátane Alexa Molčana, Norberta Gombosa a Jozefa Kovalíka.

Na Verdasca boli zvedaví v Bratislave desiatky fanúšikov a španielsky tenista si tento zápas patrične užil nakoniec preňho aj s dobrým koncom. Nad Turkom Cemom Ilkelom zvíťazil 7:5, 6:4. „Keď som s ním hral naposledy v kvalifikácii dvojhry na US Open 2021 v New Yorku, prehral som. Uvedomoval som si, že to bude náročný zápas. Navyše prežívam náročnú sezónu, keďže bojujem so zranením ramena a lakťa. Veľa týždňov som vôbec nemohol hrať. Musel som si dať pauzu po Australian Open, aj po Dauhe a Barcelone a nemohol som hrať. Je dôležité víťaziť, a nezáleží na tom, či sú protihráči v rebríčku na stom alebo dvestom mieste, podávajú dobré výkony. Pre mňa je toto víťazstvo veľmi dôležité,“ povedal po zápase Verdasco.

Španiel si spomenul aj na rok 2005. Vtedy tiež hral v Bratislave, ale v daviscupovom stretnutí proti Slovensku. S Dominikom Hrbatým vtedy prehral 3:6, 4:6, 7:6(7), 3:6 a potom síce zdolal Kamila Čapkoviča dvakrát 6:2, ale Španieli aj s Rafaelom Nadalom, Albertom Costom a Felicianom Lopezom nestačili na Slovákov po prehre 1:4. V slovenskom tíme vtedy ešte hrali Karol Beck a Michal Mertiňák.

„Je tomu už 18 rokov! Keď som sem prišiel, povedali mi, že som tu hral proti Hrbatému. Bola to pre mňa premiéra v daviscupovom tíme Španielska. Na niečo také len tak nezabudnete. Jedine, že som si nebol istý, že sa to hralo tu vedľa v NTC,“ dodal s úsmevom Verdasco.

pred 1 rokom