aktuality

pred 1 rokom

Federico Coria: Som šťastný, že som opäť v Bratislave

category.imageAlt

Známy argentínsky tenista Federico Coria (31) sa po dvoch rokoch vrátil na náš bratislavský turnaj. Vo dvojhre bude nasadená trojka po jednotke zo Slovenska Alexovi Molčanovi a ruskej dvojke Alexandrovi Ševčenkovi. „Dúfam, že si tu zahrám veľa zápasov,“ povedal Coria pre turnajový web bratislavaopen.com.

Coria, momentálne 96. tenista rebríčka ATP, hral na Bratislava Open v sezóne 2021, keď vypadol už v druhom kole. Prehral s Čechom Jiřím Lehečkom v dvoch tajbrejkoch 6:7(5), 6:7(6). „Hral vtedy veľmi dobre. Ale aj v tomto roku sú tu nároční súperi. Slovensko má na turnaji veľa kvalitných hráčov vrátane Molčana. V hlavnej súťaži je aj Fernando Verdasco a ďalší top tenisti. Som veľmi šťastný, že som sa sem vrátil. Podmienky na turnaj sú tu vždy dobré. Dúfam, že si tu zahrám veľa zápasov,“ povedal Coria.

Argentínčan by si rád zmeral sily v Bratislave so Slovákom Molčanom, s ktorým má vyrovnanú bilanciu 2:2. Naposledy s ním dvakrát prehral. Minulý rok zvíťazil Molčan vo štvrťfinále na ATP turnaji v Lyone 6:3, 6:2 a Slovák pridal aj víťazstvo 6:3, 6:4, 3:6, 6:3 v 1. kole Roland Garros 2022. „Rád by som si zahral s Molčanom aj na tomto turnaji. Možno by to mohlo byť finále,“ zaželal si Argentínčan, ktorý nastúpi v úvodnom kole v Bratislave s Poliakom Danielom Michalskim.

Coria bol nie tak dávno v rebríčku ATP už aj na 49. priečke (13. februára 2023), teraz je na 96. mieste. Jeho rebríčkové maximum prišlo po víťazstve na januárovom challengeri v čilskom Concepcione a následne po februárovom finále dvojhry na ATP podujatí v argentínskej Cordobe. Potom sa však zranil. „Chcem súťažiť na top leveli a predvádzať svoj najlepší tenis. Chcem nabrať opäť sebavedomie. Čo sa týka zdravotných problémov, teraz je to už v poriadku. Pracujem s fyzioterapeutom,“ uviedol Coria, ktorý si rád zájde aj do mesta. „Bratislava je krásna. Pred dvomi rokmi som išiel aj do centra a bol som v reštaurácii UFO. Bolo tam fajn a jedlo mi veľmi chutilo,“ dodal s úsmevom.

pred 1 rokom