aktuality

pred 1 týždňom

Andrej Martin postúpil do finále kvalifikácie po trojsetovej bitke, hral súťažný zápas po 2 rokoch

category.imageAlt

Na tenisovom antukovom turnaji Bratislava Open 2024 (ATP Challenger Tour, antuka, 120 950 € + H) sa vrátil 9. júna na súťažné dvorce po 2 rokoch slovenský tenista Andrej Martin (34). A bol úspešný.

Martin zdolal v úvodnom kvalifikačnom kole na kurtoch TK Slovan Bratislava 24-ročného Rakúšana Sandra Koppa 6:3, 4:6, 6:1. Súper a 337. hráč rebríčka ATP síce Slovákovi vzdoroval, ale napokon zvíťazili aj skúsenosti. „Na tento zápas som sa pripravoval veľmi dlho. Zvládol som to celkom dobre. Bolo to veľmi emotívne, ale emócie som nemohol nejakým spôsobom vypustiť zo seba von. Snažil som sa udržať koncentrovaný. Bolo tu veľmi veľa ľudí, ktorí ma prišli podporiť,“ povedal Martin po víťaznom dueli.

„Tenis nebol úplne najlepší. Bolo to nervózne z oboch strán. Ale myslím si, že som zvládol najmä začiatok. V zápase to už bolo hore-dole, ale je to pochopiteľné, keďže nemám zápasovú prax. V závere sa ukázalo, že mám natrénované veľmi dobre,“ pokračoval Martin.

Martin si zmeria sily v pondelok 10. júna vo finále kvalifikácie s 21-ročným Čechom Martinom Krumichom. „Nepoznám ho. Ani som si dopredu nepozeral, proti komu by som mohol prípadne hrať. Čiže si súpera trošku naštudujem. Je to mladý, talentovaný chalan. Pripravím sa na to, oddýchnem si,“ dodal slovenský tenista.

Martinovi uplynul len nedávno 5. júna 2024 dištanc, ktorý dostal za pozitívny dopingový nález na látku SARM S-22. Hoci vyšetrovanie nepreukázalo úmyselný doping z jeho strany, Jednotka pre integritu tenisu (ITIA) mu znemožnila hrať profesionálny tenis. Pozitívnu vzorku mu odobrali práve na challengerovom turnaji Kooperativa Bratislava Open.

Andreja Martina nenapodobnil ďalší Slovák Peter Benjamín Privara, ktorý prehral v úvodnom kvalifikačnom kole s Poliakom Kamilom Majchrzakom 3:6, 2:6.

pred 1 týždňom