aktuality

pred 1 týždňom

Rozhovor so Slavomírom Beňom, podpredsedom predstavenstva UniCredit Bank – generálnym partnerom Bratislava Open

category.imageAlt

Slavomír Beňa, podpredseda predstavenstva UniCredit Bank, pôsobí v tejto banke od júna 2018. Predtým mal vo Viedni na starosti riadenie vzťahov skupiny UniCredit s finančnými inštitúciami v strednej a východnej Európe. V skupine UniCredit pracuje už tretie desaťročie, bohaté pracovné skúsenosti získaval v minulosti v Srbsku, Slovinsku i Česku. Absolvent štúdia bankovníctva na Ekonomickej univerzite v Bratislave je známy svojim vzťahom k športu.

UniCredit Bank sa minulý rok stal generálnym partnerom jubilejného ročníka  challengeru Bratislava Open. Ako hodnotíte premiérový rok spolupráce?

Utvrdil ma v presvedčení, že šport spája. To vidno aj tu. Prišlo veľa inšpiratívnych ľudí, klientov, priateľov. Je to najväčší mužský antukový turnaj na Slovensku. Naštartovali sme nové míľniky. Vhupli sme rovno do 20. výročia turnaja, oslávili sme storočnicu tenisového klubu Slovan  a vstúpili sme do novej, verím, že rovnako úspešnej etapy. Som rád, že môžeme pomôcť aj my. Je to aj spôsob, ako vrátiť niečo lokálnym komunitám, s ktorými pracujeme.

Vy ste minulý rok strávili na turnaji veľa času. Preto sa pýtame na vaše osobné pocity. Na čo z minulého roku spomínate, čo vám utkvelo v pamäti? 

Turnaj sa vydaril, zažili sme dôstojné oslavy storočnice tenisového klubu Slovan. Mal som možnosť stretnúť úradujúcu olympijskú víťazku Belindu Benčičovú, či viesť rozhovory s inšpiratívnym  Miloslavom Mečířom, ktorý je ikonou tenisového klubu Slovan. Našli sme tu zapálený tím tenisových odborníkov a niečo mi nahovára, že ďalšia storočnica  v živote tenisového klubu Slovan bude rovnako úspešná.

O vás je známe, že oddych po práci nachádzate práve na tenisových dvorcoch. Ste pripravený aj pre tento rok?

Hral som vo viacerých tradičných tenisových kluboch, ale odvahu zahrať si na kurte s profesionálom som nikdy nemal. Hrávam rekreačne a pre radosť. Snažím sa venovať aj iným športom.

Čo bolo najväčšou výzvou vo vašej kariére?

Hoci moja rodina je veľmi flexibilná, pokiaľ ide o zmenu zamestnania z pracovných dôvodov, najväčšou výzvou bolo stále zosúladiť potreby rodiny s častým cestovaním.

Tenis je profesionálny šport, úspešní hráči si vďaka pekným odmenám vedia zarobiť. Pýtajú si od vás rady ako naložiť s peniazmi?

V UniCredit máme šikovných bankárov a medzi našimi klientmi privátneho bankovníctva je viacero spokojných bývalých profesionálnych športovcov. Samozrejme, že aj pri športe prídu na rad otázky financií a rád zverujem priateľov do rúk skúsených privátnych bankárov, ktorí sa postarajú o dlhodobé zhodnocovanie finančných aktív, správu a ochranu rodinného majetku. Na to využívame komplexnú škálu tých najlepších investičných produktov a stratégií globálnych správcov aktív. Rozhodne by som všetkým športovcom odporúčal narábať so svojimi zarobenými príjmami počas kariéry zodpovedne a nespoliehať sa len na rady priateľov a rodiny, ale oprieť sa aj o služby profesionálov.

pred 1 týždňom