aktuality

pred 1 mesiacom

Nasadená argentínska jednotka Cachin postupuje do 2. kola

category.imageAlt

Utorňajší program mužského tenisového challengerového turnaja Bratislava Open 2024 (ATP Challenger Tour, antuka, 120 950 € + H) priniesol aj duel prvého nasadeného hráča Pedra Cachina (29) a českého tenistu Jiřího Veselého (30).

Z víťazstva sa po dramatickom priebehu napokon tešil Argentínčan, ktorý zvíťazil nad Veselým 6:3, 6:7(3), 7:5. „Bol to veľmi náročný zápas. Každý na okruhu pozná Jiřího, je to kvalitný a nebezpečný hráč. Takže som naozaj rád, že som zvíťazil,“ povedal pre oficiálny web turnaja víťaz, ktorý prišiel na bratislavské podujatie zo severu Moravy.

„Chcel som hrať na ďalšom challengerovom turnaji. Minulý týždeň som bol v Prostějove, takže sa mi to hodilo do programu a je to odtiaľ blízko,“ prezradil Cachin, ktorý si len nedávno v apríli zahral aj s Rafaelom Nadalom. Podarilo sa mu to turnaji Masters v Madride tiež na antuke. Síce prehral v troch setoch, ale na tento zážitok len tak nezabudne. „Pre mňa to bol a je splnený sen. Rafa hral dobre, ale aj ja, a veľmi som si to užil ako nikdy predtým,“ dodal Argentínčan.

pred 1 mesiacom