aktuality

pred 6 dní

Kližan je v 2. kole, zdolal Čecha Svrčinu, chce hrať s Kovalíkom

category.imageAlt

Držiteľ voľnej karty do hlavnej súťaže Martin Kližan (34) uspel v úvodnom súboji na antukovom turnaji Bratislava Open 2024, ktorý sa koná od 9. do 16. júna 2024.  Na challengerovom podujatí (ATP Challenger Tour, antuka, 120 950 € + H) zvládol Slovák prekážku v prvom kole.

Kližan si v 1. kole dvojhry zmeral sily s českým tenistom Daliborom Svrčinom (21). Zdolal ho v dvoch setoch 6:4, 6:0. „Zo začiatku to bolo nervózne. Postupne som sa dostával do tempa, keďže včera pršalo celý deň a kurty boli trochu mäkké. Trvalo asi pol setu, kým som to začal cítiť. Zvládol som to lepšie ako súper a v druhom sete som bol už lepším hráčom. Bol to super zápas, prišlo veľmi veľa ľudí do hľadiska a týmto sa im chcem aj poďakovať za to, že fandili,“ povedal po dueli Kližan.

„Zápas sa zlomil, keď som ho brejkol v prvom sete na 5:3. Vedel som, že ten brejk príde, on nepodával až tak dobre. Aj keď ma brejkol naspäť na 5:4, stále som veril v to, že z mojej strany to na returne môže byť ešte lepšie. Potom som získal set v pomere 6:4 a už to potom bolo jednostranné,“ uviedol Kližan o zápase 1 kola dvojhry.

Ak Jozef Kovalík zvíťazí vo svojom stredajšom dueli, tak sa stretne vo štvrtkovom 2. kole dvojhry práve s Martinom Kližanom. „Určite by som si želal proti nemu hrať. Hlavne pre to, aby som si otestoval svoje kvality. Jojo má výbornú formu a chcel by som vedieť, ako na tom som,“ dodal Kližan.

pred 6 dní