aktuality

pred 1 mesiacom

Poliak Kamil Majchrzak postúpil do semifinále dvojhry

category.imageAlt

Kamil Majchrzak (28) zdolal vo štvrťfinále dvojhry Kazacha Dmitrija Popka v dvoch setoch 6:1, 6:3 a postúpil do sobotňajšieho semifinále. V dueli o postup do finále si zahrá s jedným z argentínsko-švajčiarskej dvojice Cachin / Kym.

Poliak Majchrzak nedal súperovi veľa šancí na zvrat v zápase a so svojim výkonom bol spokojný. „Aj keď to vyzerá podľa výsledku, že to bolo hladké, zápas bol veľmi náročný. V prvom sete som hral neskutočne dobre, moju hru držalo kvalitné podanie. A nerobil som skoro žiadne chyby. Cítil som pohodlne a komfortne. V druhom sete sa situácia vyrovnala, on začal veľmi dobre podávať a zlepšil medzihru. Musel som sa koncentrovať od začiatku do konca setu a som veľmi šťastný, že som podal taký výkon,“ povedal Majchrzak po postupe.

Poľský tenista sa vrátil začiatkom tohto roka na profiokruh po tom, čo celú minulú sezónu musel vynechať pre dopingový dištanc. Po návrate sa mu však darí a vstúpil už do prvej tristovky rebríčka ATP. Musel hrať aj turnaje na exotických miestach vrátane rwandského Kigali na prelome februára a marca 2024.

„Bol to pekný zážitok. Turnaj zorganizovali veľmi dobre, hralo sa v klube, ktorý je situovaný v parku. Bolo tam krásne, uprostred prírody s kvalitným športovým zázemím. Turnaje tam mali na starosti organizátori z Francúzska, ktorí s tým majú skúsenosti. Miestni vedeli, že na miesto príde pred finále aj prezident Rwandy, vybudovali preto aj nové šatne, sprchy. Takže mám z toho len pozitívne dojmy,“ okomentoval svoj africký výlet Poliak, ktorému sa na turnajoch aj darilo. Získal jeden titul a bol aj v semifinále dvojhry.

pred 1 mesiacom