aktuality

pred 1 mesiacom

Kovalík po postupe do semifinále: Dnes mám zo zápasu výborný pocit

category.imageAlt

V semifinále dvojhry mužského turnaja Bratislava Open 2024 bude mať aj Slovensko svojho zástupcu. Postaral sa o to Jozef Kovalík, ktorý vyradil v piatkovom štvrťfinále 18-ročného Španiela Martina Landeluceho 6:3, 6:4.

Kovalík má šancu bojovať o postup do finále dvojhry po kvalitnom štvrťfinálovom výkone. „Dnes mám zo zápasu výborný pocit. V celom stretnutí sme obaja predviedli agresívnu hru. Každý bod si bolo treba uhrať. Vedel som, že musím predviesť taký výkon, aby som nebol pod tlakom. Súper výborne podával a mal kvalitný forhend. Darilo sa mi ho tlačiť až na jedno zaváhanie v druhom sete, keď som si prehral servis. Ale rýchlo som sa z toho otriasol a brejkol som ho naspäť,“ opísal svoj výkon slovenský tenista.

Kovalík pred rokom v apríli s Landelucem prehral v 1.kole challengera v Madride 6:3, 2:6, 3:6. Teraz to Španielovi vrátil. Následne bol Kovalík na turnaji ATP 500 v Barcelone v druhom kole, kde sa prebojoval z kvalifikácie. „Bol som vtedy úplne v inom rozpoložení. Herne som sa trápil. Mal som horšie výsledky. Po tom prehratom zápase som sa paradoxne začal do toho dostávať. Potom som išiel do Barcelony, vyhral som kvalifikáciu a postúpil do hlavnej súťaže. On hral vtedy vynikajúco, ja som nedokázal využiť zlomové momenty,“ zaspomínal si.

Kovalík si pred svojím zápasom pozrel aj duel, z ktorého vyšiel jeho sobotňajší súper Henrique Rocha z Portugalska. Ten vyradil ďalšieho Slováka Norberta Gombosa 6:3, 6:1. „Áno, pozeral som to chvíľu, lebo ho veľmi nepoznám. Videl som ho len na pár turnajoch. Bol to výborný tenis, aj Noro hral veľmi dobre. Veľa gemov bolo vyrovnaných, naťahovali sa, boli zhody, výhody. Bolo to vyrovnané a mohlo to dopadnúť aj inak. Rocha mal výborný forhend, dobre sa pohyboval. Zajtra to bude ťažké,“ dodal Kovalík.

pred 1 mesiacom